Aktuality

17.05.2018
Sedm důvodů, proč vlastnit investiční zlato

1. 1. 1999 je datem zrodu společné evropské měny Euro. Toho dne bylo možné za 100 Euro koupit 12,7 gramu zlata. Dnes za 100 Euro koupíte již pouze 2,82 gramu. A to není konec, neboť „tygr inflace“ požírající kupní sílu našich úspor je pořád hladový. Žádná z aktiv, která přinášejí úrokový výnos (nemovitosti, dluhopisy či akcie) nepřinesly investorům zhodnocení přes 350% od okamžiku zavedení EURO jako právě zlato.  

→ více...
11.10.2017
Manipulují centrální banky s cenou zlata?

O tomto tématu jsme psali již vícekrát a kloníme se k názoru, že zlato, podobně jako úrokové sazby, ale i kurzy měn i akcií se stále více dostávají do područí politických struktur mimo volný a svobodný trh a stále více jsou ovlivňovány politickou zakázkou. To není konspirace, nýbrž fakt, který některé centrální banky už otevřeně připouštějí.

→ více...
31.07.2017
Co (ne)řekl Keynes… (letní úvaha)

Léto je časem, kdy nám ve chvílích volna plynou myšlenky hlavou jen tak. Vzdáleni rutině všedního dne někdy přijdeme na něco, na co bychom v hektice všedního dne nepomysleli.

Zamýšlím se nad astronomickými dluhy, které náš vyspělý průmyslový svět vytvořil i bez války (myšleno globální), kteréžto jsou většinou v lidských dějinách hlavním původcem katastrofálního státního zadlužení.

→ více...
13.06.2017
Trader svědčí před soudem o manipulacích s cenami zlata

Často, když v minulosti přišla řeč na podezřelé pohyby ceny zlata směrem dolů a na úmyslně vysoké objemy obchodované tak, aby pokud možno způsobily extrémní převis nabídky a tudíž pokles ceny zlata, byli jsme častováni jako „vyznavači konspirace“. Jenže pak začaly prosakovat informace, že se více než o konspirace jedná o reálnou praxi velkých investičních bank.

→ více...
25.05.2017
Spořitel je trestán a časem chudne.

     Spoření a vytváření rezerv se po staletí ctilo a otcové předávali tuto ctnost na své potomky. Spoření vytvářelo rezervy nejen pro střadatele samotného, ale také se prostřednictvím bank kumulovaly a přetvářely na společenský kapitál. O tento kapitál banky stály a nabízely úroky jako podíl na výnosech tohoto produktivního kapitálu. Tedy dvojí užitek.
 

→ více...
04.04.2017
„Přehřáté“ akcie jsou šancí pro zlato v roce 2017.

Vysoké riziko zklamání na akciových trzích….

První čtvrtletí roku 2017 je za námi. Řádky ekonomických médií byly povětšinou zasvěceny komentářům o rallye na akciových trzích jako reakci na ekonomické plány nově zvoleného amerického prezidenta.

Avšak i Donald Trump dostává zakusit první lekce z reálné politiky. Ukazuje se, že ne každý jeho záměr či slib dokáže prosadit stejně snadno, jako ve svých vlastních firmách. Bez ohledu na to stoupají akciové trhy stále dál na nová historická maxima a svět zdá se být pro investory v pořádku. Rallye je i nadále živena vysokým pozitivním očekáváním ve schopnosti prezidenta.

→ více...
31.03.2017
Island sanován, Řecko zruinováno.

Jaký je rozdíl mezi liberálním a socialistickým myšlením, ukazují dvě řešení téhož problému. Islandská a řecká cesta z krize.

„Téměř deset let po finanční krizi ruší islandská vláda kapitálové kontroly. Důvodem je krajně pozitivní ekonomický růst…

→ více...
22.02.2017
STANLEY DRUCKENMILLER KUPUJE ZASE ZLATO ZPĚT…

Stanley Druckenmillera jsme již představili v našem předposledním newsletteru jako jednoho z nejúspěšnějších spekulantů ze stejné ligy jako např. G. Soros. Těsně po Trumpově zvolení prodal H. Druckenmiller své pozice zlata. Dá se říci, zjevně prokázal svůj dobrý instinkt. Zlato, jak známo, těsně po Trumpově zvolení korigovalo až do vánoc o cca -10%. Nyní jsme se z amerických médií, která referovala o Druckenmillerově přednášce na Universitě Purdue dne 1. 2. 2017 dověděli, že celou pozici fyzického zlata opět koupil zpět. Tedy jinými slovy sází na stoupající ceny zlata.

→ více...
30.01.2017
Zlato: Nákupní kurzy jako v lednu 2016

Vážení klienti, hlásíme se v Novém roce naším Newsletterem a přejeme Vám příjemnou četbu.         

→ více...
25.10.2016
Jak spoří zlato Švýcaři?

Švýcaři patří mezi národy s vysokou afinitou ke zlatu. Dá se říci, že byste jen stěží našli tradiční švýcarskou rodinu, ve které by chybělo zlato ve své fyzické podobě mincí či slitků jako neodmyslitelná součást celkového majetkového portfolia rodiny.

U příležitosti návštěvy našich švýcarských kolegů u nás v Ostravě jsme se dozvěděli i zajímavý „klíč“ k určení minimálního množství zlata v rodině.

→ více...
12.09.2016
Říjen je obávaný měsíc…

Měsíc říjen platí mezi investory mezi noční můry. Největší a fatální burzovní krachy se udály právě v tomto měsíci.

V tomto kontextu varuje také známý finanční historik a měnový expert Mike Maloney v rozhovoru s časopisem Peak Prosperity před nebezpečím na finančních trzích. Podle něj má ultra volná politika centrálních bank krajně destruktivní důsledky, neboť nemá pro ekonomiku stimulující nýbrž naopak deformující účinek.

→ více...
02.09.2016
Zlato na důchod

Obsahem dnešního newsletteru je náš článek, který vyšel v posledním srpnovém týdnu v profesním časopise „PROFI PORADENSTVÍ A FINANCE“.

→ více...
09.03.2016
Posilujeme náš tým!

Rostoucí zájem o vzácné kovy z řad klientů, ale hlavně finančně poradenských společností, nás dovedl k rozhodnutí posílit náš tým o pozici obchodního ředitele.

Tuto pozici s účinnosti od 1. března 2016 zaujal Ing. Petr Volák

→ více...
07.01.2016
Stane se rok 2016 startovací rampou pro druhou fázi historického vzestupu zlata?

Obsah:

a) Fyzické zlato je v éře astronomických dluhů nezbytností
b) Strategické argumenty pro zlato
c) Taktické signály pro rok 2016
d) Závěrem

→ více...
12.11.2015
Proč je zákaz držení zlata nepravděpodobný?

Roland Leuschel a Claus Vogt jsou autory finančních bestsellerů „Greenspan Dossier“, „Inflační past“ a vydavateli placeného média „Krisensicher Investieren“ (Jak investovat protikrizově), ve kterém radí svým čtenářům, jak si počínat se svými úsporami a kapitálem v podmínkách současného finančního systému. Oba jsou sami velmi zkušení a úspěšní investoři. Ve svých knihách a názorech ostře kritizují „kult centrálního bankovnictví“ a nezodpovědnou finanční politiku moderního sociálního státu, postavenou na astronomickém kupení dluhů a tisku peněz. Oba autoři jsou mimo jiné přesvědčeni, že Kypr a Řecko jsou pouze počátkem procesu státních bankrotů.

Náš tým měl minulý týden vzácnou příležitost v rámci mnichovského veletrhu vzácných kovů osobně hovořit právě s Clausem Vogtem, se kterým publikovala společnost Smart Investor velmi zajímavý rozhovor.

→ více...
15.10.2015
Z aktuálního podnětu: Zlato překonalo důležitou metu na cestě vzhůru

Čtvrtek 15. října 2015 by se mohl stát důležitým datem pro zlato. Proč?
Dnešnímu světu finančních trhů dominuje snaha o rychlý profit. Pro krátkodobý trading nejsou ani tak důležitá fundamentální data, jako spíše správný odhad krátkodobého pohybu nahoru nebo dolů a využití tohoto pohybu k docílení zisku. Na růstu i poklesu lze vydělat.
Většina investorů používá víceméně stejných nástrojů k obchodování. Tyto nástroje lze nazvat analýzou grafu. Investoři se snaží odhadnout podle různých trendových linií a grafových obrazců chování trhu a vývoj ceny daného aktiva. A tak můžeme pozorovat, že překonání určitých cenových linií způsobují akceleraci kurzu daným směrem.

→ více...
02.10.2015
Švýcarsko zahajuje vyšetřování bank kvůli podezření z ilegálních manipulacím s cenou zlata

Několik velkých světových bank se dostává do hledáčku švýcarského antimonopolního úřadu. Banky jsou podezřelé z ilegálních manipulací s cenami vzácných kovů.
Před čtyřmi lety stála unce zlata 1900 USD. Od té doby její cena klesá a v současné době se pohybuje nad úrovní 1100 USD.
Nyní se ukazuje, že velcí hráči, mezi které patří banky a finanční koncerny, ne vždy operují s legitimními a povolenými prostředky.

 

→ více...
03.09.2015
„Nová šance pro zlato?“

Autor článku: Robert Halver – šéf analytického oddělení Baader Bank z Frankfurtu
(Výňatek ze článku přeložila EKKA-Gold bez vlastního komentáře)

 

→ více...
20.08.2015
MNOŽÍ SE SIGNÁLY, ŽE ZLATO JE NA POČÁTKU NOVÉHO VZESTUPNÉHO TRENDU

Utíkat před nebezpečím stejným směrem jako všichni ostatní je přirozená reakce člověka, která se otiskla do našeho genetického vybavení za tisíce let lidského vývoje.
Avšak právě při investování nás tento masově psychologický fenomén většinou staví na stranu poražených.

→ více...
22.07.2015
Je manipulováno s cenou zlata?

Otázka by mohla znít i jinak: „A proč by nemělo, když se vším ostatním je zcela otevřeně manipulováno?“
Centrální banky manipulují úrokovými sazbami a drží je již osmý rok blízko nuly. Jiné centrální banky manipulují s kurzem vlastní měny s cílem ji oslabit. Velcí hráči využívají své ekonomické síly ke kurzovým výkyvům ve svůj prospěch. Některé z nich mohou být legitimní, jiné na hraně a další mohou mít kriminální charakter.
Proto není zapotřebí hovořit o žádných „konspiračních teoriích“. Manipulace probíhají naprosto otevřeně.

K posledním dramatickým pohybům zlata:

→ více...
29.06.2015
Tři bývalí centrální bankéři náhle prozrazují pravdu?

Čtěte pozorně následující citáty: „Nacházíme se v hrůzostrašné situaci…“, „ FED ztratil svou důvěryhodnost.“, „Tiká nám tu časovaná finanční bomba.“, „Začnou-li trhy revoltovat, máme tady katastrofu a trhy budou revoltovat.“, „Končí to vždy, vždy a vždy stejně, již od starověkého Říma nebo v Zimbabwe. Hovoříme zde o konečné fázi a to je nepříjemné.“
Ptáte se, kdo je autorem těchto výroků?

→ více...
17.06.2015
INVESTIČNÍ ZLATO SEHRAJE V BUDOUCNU KLÍČOVOU ROLI V OTÁZCE DŮCHODOVÉHO ZABEZPEČENÍ

Přečtěte si zajímavý článek o roli zlata v důchodovém zajištění.

→ více...
28.05.2015
BUDOU ODSTRANĚNY HOTOVOSTNÍ PENÍZE?

Politika nulových úrokových sazeb je předehrou před zrušením hotovostních peněz

     Téma zrušení hotovostních peněz bylo dosud vnímáno spíše jako (konspirační) teorie. Avšak toto téma začíná právě pronikat do mainstreamových zahraničních médií.
Politici ústy snaživých ekonomických es nám představí sérii výhod takového opatření, které sahají od obrovských úspor, přes účinný boj proti terorizmu a daňovým únikům až k vypálení rybníku narkomafiím a provozovatelům hazardu a dětské pornografie.

→ více...
13.04.2015
NECHCE-LI KŮŇ PÍT, JE TO PROTO, ŽE MNOŽSTVÍ VODY VE VĚDRU JE NEDOSTATEČNÉ…

     1. dubna na apríla zvěřejnil americký FED data o růstu HDP za 1. čtvrtletí 2015. Růst 0,0%.
Za mnoho vytištěných biliónů USD ve formě nového dluhu si USA „koupila“ nulový růst. Potvrzuje se tím jen to, co lidé nadaní prostým selským rozumem už dávno ví. A sice, že teorie tisku peněz na dluh obhajovaná centrálními bankéři po celém světě je sofizmatem, tedy úmyslně klamnou argumentací.
Bezpracný tisk peněz nemůže vyvolat žádný přírustek blahobytu, tomu rozumí i malé dítě.

 

→ více...
02.04.2015
POZOR, TADY KONČÍ LEGRACE – RAKOUSKO RUŠÍ GARANCI STÁTU ZA BANKOVNÍ VKLADY

„Dluhová krize je zažehnána.“
„Tiskem peněz (kvantitativním uvolňováním) se startuje ekonomický růst a tudíž i blahobyt.“
„Oslabování vlastní měny je záslužná měnová politika.“

     To je pouze zlomek dnešních ekonomických sofizmat, kterými je veřejnost neustálým opakováním infikována tak, že již nepřemýšlí nad jejich pravdivostí a už vůbec ne nad důsledky pro náš majetek a svobodu.

→ více...
10.03.2015
Stane se rok 2015 rokem návratu zlata v plném lesku?

Zatímco akciové trhy nabraly zejména v posledních měsících razantní akceleraci (v grafu modrá křivka), která je, nejen podle našeho názoru, způsobena více než fundamentálními faktory politikou tisku peněz centrálními bankami, prodělalo zlato ve stejném období výraznou korekturu (v grafu žlutá křivka).

 

→ více...
06.02.2015
PROČ VÁM VÁŠ BANKÉŘ NEDOPORUČÍ INVESTIČNÍ ZLATO?

Logika je jednoduchá.
 

     Zlato je konkurenční měna k systému papírových peněz, které si státní monopol může vyrobit prakticky bez jakéhokoliv omezení, jen a pouze na základě politického rozhodnutí lidí, z nichž mnozí nebyli ani zvoleni, nýbrž jmenováni. Samotný tento fakt v sobě nese riziko pro občana, že tito lidé nemusí mít nutně na srdci blaho občana.

→ více...
26.01.2015
Vytištěné bilióny ECB jsou dalším krokem k vyvlastnění dlouhodobých spořitelů

     Pomineme-li fakt, že tisk peněz ala Mario Draghi v čele Evropské centrální banky je v rozporu s Lisabonskou smlouvou, která přímé profinancování dluhů vlád takto „vyrobenými“ penězi zakazuje,
má „záchrana“ EU tímto způsobem dalekosáhlé důsledky pro úspory spořitelů.

 

→ více...
07.01.2015
Zlato v Eurech zhodnotilo za rok 2014 o 11,4% a v CZK dokonce 12,3%

Poválečná ekonomická hegemonie USA vedla ke stavu, že vše hodnotné na tomto světě je obchodováno v USD. Mimo jiné také zlato a vzácné kovy.

→ více...
01.12.2014
„HLAS LIDU JE HLAS BOŽÍ“ – ŠVÝCARSKÉ „NE“ KRYTÍ REZERV ZLATEM

     Švýcaři měli v neděli 30. listopadu 2014 ve svých rukou velkou šanci vrátit nejen Švýcarsko k rozumné a zodpovědné finanční politice a donutit tak (vše)mocnou švýcarskou národní banku dokoupit ca za 70 miliard SFr zlata k povinnému 20% krytí devizových rezerv, jakož i k naprosté repatriaci švýcarského zlata ze zahraničí.

 

→ více...
12.11.2014
“VZÝVÁNÍ ZLATÉHO TELETE”

     Zajímavou zprávu přinesl server OnVista: “Prorocká firma vidí přicházet recesi”. Na této zprávě není na první pohled nic moc zajímavého, neboť v tomto směru není jediná a ani první. Zajímavější však je, že tato predikce přichází od relativně malé poradenské firmy jménem “Jerome Levy” a tyto jsou přijímány za oceánem s vysokou vážností. Důvod?

→ více...
03.10.2014
ZAMYŠLENÍ – DRAGHI A PROMĚNA EURA V EULIRU

     Mario Draghi (šéf Evropské centrální banky) oznámil, že jeho záměr na skupování dluhopisů od bank skutečně bude odstartován v půli října.
     Mario Draghi v sobě nezapře Itala a v duchu italské monetární tradice přeřazuje na rotační tiskárně na čtvrtou kosmickou rychlost na cestě z planety Euro na planetu Eulira. Rotačka poběží zřejmě na plný výkon tak dlouho, dokud nebude stát skipas ve Val di Fiemme opět 100 000 Euro jako na konci devadesátých let (tenkrát se tuším nazýval ten potištěný papír Lira).

 

→ více...
26.08.2014
O doporučeních Goldman Sachs a spol.

Ještě v březnu 2014 se přihlásil ke slovu Goldman Sachs a ústy své analytické hvězdy Jeffreye Currie zveřejnili svou cílovou cenu pro zlato na 1 050 USD za unci. Před několika týdny Currie svou prognózu opakoval – tedy 1 050 USD za unci.

 

→ více...
03.06.2014
„Euro nikdy nebude solidní měna.“

Mainstreamová média dávají prostor pouze názorům, které jsou v souladu s mocenským status quo. Přinášíme Vám také názory jiných intelektuálních evropských špiček, které nesdílí obecná dogmata, například, že Euro jako měna nemá žádnou jinou alternativu.

→ více...
16.05.2014
Finanční represe: Odstranění státních dluhů na náklady střadatelů

     Časy, kdy termínové vklady mohly být klasifikovány jako jistý finanční nástroj pro zaparkování úspor, jsou dávno pryč, stejně jako velkorysé zhodnocení prostředků vkladem na stavební spoření a podobné finanční produkty.
     Finanční represe státu na občanovi se přitvrzuje tempem, které odpovídá tempu narůstání státního zadlužení, jakožto výsledku permanentně dluhového (ne)hospodaření státu.
 

→ více...
17.04.2014
Hans Werner Sinn: „Chyceni v Euru“

Hans Werner Sinn je uznávaný německý ekonom a šéf renomovaného ifo institutu.

     Ve svém článku „Chyceni v Euru“ uvedl H. W. Sinn toto:
„ Existují politické pravdy a skutečné pravdy. Politické pravdy vznikají tehdy, když dostatečný počet politiků přesvědčí sami sebe, média a občany, aby uvěřili. Skutečné pravdy vyplývají ze statistických faktů, stejně jako ekonomických a přírodních zákonů.“

 

→ více...
03.04.2014
Přečetli jsme za Vás: „Lžou, až se trámy ohýbají“

„Je-li situace vážná, musí se lhát.“

      Autorem této věty není nikdo jiný, než bývalý šéf Euroskupiny Jean-Claude Juncker. Porozumět tomuto nepříliš morálnímu poselství by měli především ti, kteří vsadili ve svých investicích nebo spořeních pouze a především na finanční nástroje, například na „jisté“ státní dluhopisy, bankovní vklady, státem „garantované“ produkty jako stavební spoření nebo životní pojištění apod.
A čím více se lže, tím je situace vážnější.

 

→ více...
19.03.2014
Newsletter EKKA-Gold

Obsah:

1.         Japonský lék zvaný Abenomika- další marný pokus?
2.         Světové státní dluhy dosáhly 100 biliónů USD
3.         „Německo se začíná podobat NDR a EU Sovětskému svazu“
4.         Zlato- obrat trendu.
5.         Jen Goldman Sachs je (opět) skeptický
6.         Ekka-Gold spoření ve zlatě v prestižní soutěži „Zlatá koruna“

→ více...
13.03.2014
ZLATO SE CHOVÁ PODLE OČEKÁVÁNÍ – obratová formace nabírá stále jasnějších kontur

V naší poslední analýze grafu jsme stanovili kurzový cíl č. 1 na hodnotě 1 350 USD.

→ více...
11.03.2014
Japonsko – po USA další příklad toho, jak nefunguje „startování“ ekonomiky tiskem peněz

Koncem roku 2012 přišla japonská vláda s extrémně ambiciózním plánem k nastartování ekonomiky, jež se s malými přestávkami potácí již 20 let v recesi. Podle svého premiéra Shinza Abe byl tento balíček nazván „Abenomika“ (podobně jako Reaganomika v USA v 80 letech).

 

→ více...
17.02.2014
NEJVĚTŠÍ ZLATÁ MINCE SVĚTA

je k vidění u našeho partnera pro aurum v Mnichově.

→ více...
14.02.2014
Aktuální analýza : ZLATO – potvrzení obratové formace?

V minulé analýze v Newsletteru z 20. 1. 2014  jsme psali: „Průběh kurzu zlata dává vysokou šanci, že by se mohlo jednat o obratovou formaci, jejíž horní hranice leží u 1 250 USD. Překonáním této mety se automaticky otevře potenciál ke kurzům kolem 1 320 USD…..“

→ více...
04.12.2013
Velké banky v podezření z manipulace s cenou zlata a stříbra


Německý BaFin a britský Financial Conduct Authority (FCA) zahajují vyšetřování evropských bank, podezřelých z cenové manipulace na trhu se zlatem a stříbrem. Konkrétně proti Deutsche Bank, Société Générale, Barclays, HSBS a Bank of Nova Scotia.

 

→ více...
02.12.2013
Diktát korporátní psychopatie

Je vrcholným číslem manipulátora, když se podaří zaměnit prostředek k dosažení cíle s cílem samotným.

Položme si kardinální otázku: „Je hospodářský růst prostředek nebo cíl?           

→ více...
18.11.2013
Občane, nespoř! Utrácej!

„Svět chce být klamán“ praví klasik. Proto od dětství milujeme cirkus, triky a iluze. Avšak když vyjdeme z manéže, je nám jasné, že jsme v realitě.

→ více...
11.11.2013
Jak dlouho ještě může být dojeno německé vemeno?

Účinky záchranných balíků pro udržení Eura jsou „malovány na růžovo“

Vrcholné evropské autority nám ústy mainstreamových médií opakovaně prezentují zprávy, jak miliardové balíky na záchranu předlužených zemí EU začínají účinkovat, jak vlády potrefených zemí uvádějí do praxe potřebné reformy, a jak státní deficity klesají a podobně.

 

→ více...
23.10.2013
Sláva, budeme dělat ještě větší dluhy!

Kdo sledoval politické divadlo americké vlády minulý týden, musel nabýt dojmu, že blaho světa je závislé na tom, zda bude umožněno americké vládě i nadále zvyšovat jejich již beztak astronomický dluh.

 

→ více...
11.10.2013
ZLATO STOJÍ KRÁTCE PŘED DALŠÍ VZESTUPNOU VLNOU

Claus Vogt je významný správce finančního majetku a autor bestsellerů  „Greenspan Dossier“ nebo „Dluhová past“, ve kterých podrobuje zdrcující kritice měnovou politiku  amerického FEDu.

→ více...
07.10.2013
Přečetli jsme za Vás: „Dlouhodobý býčí trh zlata pokračuje.“ (Handelsblatt)

„Handelsblatt“ popisuje obrat trendu po propadu na trhu zlata. „Dlouhodobý býčí trh pokračuje“ a dodává, že zlato ve své funkci pojistky majetku je nenahraditelné.

 

→ více...
02.12.2012
Diktát korporátní psychopatie

Je vrcholným číslem manipulátora, když se podaří zaměnit prostředek k dosažení cíle s cílem samotným.

Položme si kardinální otázku: „Je hospodářský růst prostředek nebo cíl?              

→ více...
03.07.2012
Výsledek ankety veřejného mínění agentury FORSA:

Zlato je nejlepší dlouhodobá investice.

→ více...
27.06.2012
Zlato bylo, je a vždy bude jedinou pravou měnou světa.

Proč všechny biliónové balíky na rozhýbání ekonomiky „vyšumí“ bez velkého efektu?

→ více...
04.06.2012
Nákupní den EKKA Gold spoření ve zlatě

Informace o termínu nákupu pro klienty spoření ve zlatě.

→ více...
25.05.2012
Novinka ze dne 25. 05. 2012

Burzovní expert Markus Koch, který více než 20 let komentuje dění na Wall Street  pro informační agentury a televize vychází z toho, že Řecko opustí Eurozónu.

→ více...
08.07.2011
Investiční zlato je hodnotná komodita, doporučujeme.

Doporučujeme Vám k přečtení zajímavý článek na zpravodajském servru iDnes.

→ více...
01.07.2011
Nejbližší nákupní den Ekka-Gold spoření ve zlatě

Nejbližší nákupní den EKKA-Gold spoření ve zlatě je stanoven na den 1. srpna 2011.

→ více...
11.04.2011
Jakou informační hodnotu mají vlastně statistiky ?

O statistice se často vtipkuje jako o vědě, která pracuje na  přesných výpočtech z nepřesných čísel.  (Mám-li k obědu celé kuře a vy vůbec nic, pak jsme statisticky oba dva syti...)

→ více...
01.02.2011
Ekka gold spoření ve zlatě

1. února 2011 uvedla společnost EKKA-Gold s.r.o. program Ekka gold spoření ve zlatě.

→ více...
06.12.2010
Otevřena největší prodejna se vzácnými kovy v Ostravském regionu

V pondělí 6.prosince byla otevřena prodejna investičního zlata, stříbra, platiny a paládia v centru Ostravy.

→ více...