Aktuality

06.02.2015
PROČ VÁM VÁŠ BANKÉŘ NEDOPORUČÍ INVESTIČNÍ ZLATO?

Logika je jednoduchá.
 

     Zlato je konkurenční měna k systému papírových peněz, které si státní monopol může vyrobit prakticky bez jakéhokoliv omezení, jen a pouze na základě politického rozhodnutí lidí, z nichž mnozí nebyli ani zvoleni, nýbrž jmenováni. Samotný tento fakt v sobě nese riziko pro občana, že tito lidé nemusí mít nutně na srdci blaho občana.

 

     Banky jsou největším profitérem systému postaveném na bezpracně rozmnožitelných penězích. Logicky nemají zájem na úprku lidí k alternativní měně, ze které nic nemají.


     Častěji se dočkáte doporučení, jako je toto ze dne 22. 1. 2015, otištěné v rubrice ekonomika na iDNES.cz. Je zde citováno doporučení expertů ČSOB:

„Analytici ČSOB tvrdí, že zlato je vzácný kov, který obklopují mýty, a navíc nenabízí ochranu před inflací. Je-li cena nad 1 000 USD za unci (i v případě, že cena v nedávné době prudce klesla), zlato nekupujte, ale prodávejte. Zlato je podřadná a extrémně nestabilní investice.“

(Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/obchodnici-hlasi-narust-investic-do-zlata-fgb-/ekonomika.aspx?c=A150122_142023_ekonomika_fih)
 

     Škoda jen, že se nám nepodařilo zjistit jméno experta či snad celého týmu expertů ČSOB. Výše uvedenou analýzu ukládáme jako memento svědčící o masově psychologickém zaslepení a víře ve všemocnost centrálního bankovnictví. Čas ukáže…


     My naopak zůstáváme setrvale na naši pozici. Rozhodně budeme raději i nadále hromadit zlaté slitky a mince než papírové nebo lépe řečeno virtuální peníze na harddiscích bank, které se mohou rozplynout jako už mnohokrát v lidských dějinách. Lépe řečeno vždy v lidských dějinách, pokud společnost žila na dluh a své dluhy chtěla splácet potištěným papírem.

     
     Citát G. B. Shaw (irský dramatik): „Dvakrát v mém životě klesly úrokové sazby pod 2 % a dvakrát z toho byla světová válka.“