Aktuality

29.06.2015
Tři bývalí centrální bankéři náhle prozrazují pravdu?

Čtěte pozorně následující citáty: „Nacházíme se v hrůzostrašné situaci…“, „ FED ztratil svou důvěryhodnost.“, „Tiká nám tu časovaná finanční bomba.“, „Začnou-li trhy revoltovat, máme tady katastrofu a trhy budou revoltovat.“, „Končí to vždy, vždy a vždy stejně, již od starověkého Říma nebo v Zimbabwe. Hovoříme zde o konečné fázi a to je nepříjemné.“
Ptáte se, kdo je autorem těchto výroků?
 Že by nějaký alternativní bloger? Nebo snad motivovaný prodejce zlata z multilevelové struktury?
Nikoliv.
 Jsou to tři bývalí bankéři americké centrální banky FED Alan Greenspan (bývalý president),Richard W. Fisher (Dallas FED) a Lawrence Lindsey (Fed guverner a poradce G.W.Bushe) ve svém veřejném televizním vystoupení ze dne 15. května 2015 ve Washingtonu  D.C.
Neuvěřitelné?
 Přesvědčte se sami:
http://www.zerohedge.com/news/2015-06-03/why-did-these-former-fed-members-admit-mathematically-logically-reality-its-over
(58 minut- v angličtině)

 

Zvláštní. Tito pánové, bývali insideři, se měrou nejvýznamnější podíleli na tomto stavu, který teď náhle kritizují těmi nejtvrdšími slovy. Proč tedy přicházejí s těmito odhaleními až dnes? Proč podporovali politiku, která již mnohokrát v dějinách skončila bankroty?
Že by výčitky svědomí nebo strach z hněvu? 

 

Následující grafika 1 ukazuje vývoj zadlužení USA od roku 1950. Z grafiky lze jasně vyčíst, že americké zadlužení začalo silně akcelerovat zejména po roce 1971 (šipka vlevo-definitivní zrušení zlatého standardu). Avšak nejstrmější akceleraci přivodila politika FEDu po nástupu A. Greenspana do funkce v roce 1987 (šipka vpravo).

 

Grafika 1: Tempo růstu zadlužení (modrá křivka) proti tempu růstu HDP (hnědá křivka) v USA od roku 1950
 

„Centrální banky nejsou všemocné, jinak by už dávno neexistovaly žádné krize.“ Claus Vogt